Ogłoszenie




#1 2012-11-30 19:00:00

 Tina

http://i62.tinypic.com/242y2br.jpg

25322315
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 606
Punktów :   28 

Muminkowy kącik muzyczny

Muzyka z Muminków ma w sobie coś niepowtarzalnego, a jej urok sprawia, że muzykowi nie wystarczy tylko jej słuchać. A że w sieci tyle materiałów co kot napłakał, postanowiłam opracować taby na gitarę do kilku ulubionych melodyjek. Wszystko ze słuchu, błędy zatem oczywiście mogły się gdzieś zdarzyć. Dzielę się nimi, bo z tego co czytałam, nie jestem jedyną gitarą na tym forum i kto chce, niech korzysta. Może nawet komuś spoza forum też się przyda. Jeśli coś będzie niejasne, od razu pisać.

Ale jeszcze zanim przejdę do melodyjek, wstawiam chwyty do intra "Oto Muminki", znalezione w internecie:

Wstęp: C  F  G  C

   C
Tutaj je znajdzie każdy z was.
W Muminków się przenieście świat.
Siądźcie przy ekranach w krąg
   F
I cieszcie się bo wreszcie są
   C
Wasze Muminki. (x2)
   C
Prześledźcie każdy drobny ruch,
Nie traćcie chwil wyostrzcie słuch.
Bo przy Muminkach zleci czas,
   F
Zapomni troski każde z was,
   C
Bo to Muminki.
Bo to Muminki.
   G
Wasze Muminki.
   C
Bo to Muminki.
   G
Bo to Muminki.
   C
Wasze Muminki.

Zakończenie (pa, pa, pa...): C  F  G  C do końca piosenki

Ponieważ ten C-dur jest grany praktycznie przez całą piosenkę, proponuję urozmaicić go, grając na zmianę ozdobniki C2, C4, C9 i inne wersje C-dura. Ale to już według uznania.

Motyw Buki - muzyka nr 44



Na razie sam bas, melodię może kiedyś mi się zachce...
Trochę się tabulaturka rozjechała, ale rozczytać się chyba da.

x2 - powtórzyć takt razy 2
v - uderzenie w dół
^ - uderzenie w górę
(s) - zagrać szybko

            x4                    x7                 v ^     v ^
E|----------------|----------------------|--x-x-----x-x--|-----------------------|
B|----------------|----------------------|--x-x-----x-x--|-----------------------|
G|----------------|----------------------|--x-x-----x-x--|-----------------------|
D|----------------|----------------------|--x-x-----x-x--|-----------------------|
A|----------------|------0---------2-0--|--x-x-----x-x--|-------0---------2-0--|
E|--2--2--2--2--|--2-2---2--2-2-------|--x-x-----x-x--|--2-2---2--2-2-------|

      v ^   v ^                                                        x7
E|--x-x---x-x--|--------------------------------|---------------------|------
B|--x-x---x-x--|--------------------------------|---------------------|------
G|--x-x---x-x--|--------------------------------|---------------------|------
D|--x-x---x-x--|--------------------------------|----------------0---|------
A|--x-x---x-x--|-------2-0------0--------2-0--|------0-----------4-|------
E|--x-x---x-x--|--2-2------2-2---2--2-2------|--2-2---2--2-2-----|------

              (s)                                                          (s)x15                v
E|----------------------|---------------------------------|-----------|-------|--2--|
B|----------------------|---------------------------------|-----------|-------|--2--|
G|----------------------|---------------------------------|-----------|-------|--2--|
D|----------------------|------0--------------------0----|-----------|--0----|--4--|
A|------------2-2-5-4--|----------------0------------4--|-----------|----4--|--4--|
E|--2-2-5-4------------|--2-2---4--2-2---2--2-2-------|--2--2-2--|-------|--2--|

Muzyka nr 36



Dodam, że jedna z moich ulubionych. Opracowałam na podstawie wersji jednego z użytkowników YouTube:



E|--17---15-17----17--15-17----15--14-15-12~-|--5~--3-5---5--3-5---3--2-3-0~--|
B|---------------17-------------17------------------|------------5--------5---------------|
G|----------------------------------------------------|--------------------------------------|
D|----------------------------------------------------|--------------------------------------|
A|----------------------------------------------------|--------------------------------------|
E|----------------------------------------------------|--------------------------------------|

                             v   v     v   v
E|-----------------|-------------------|------------------------------------------
B|-----------------|-------------------|------------------------------------------
G|-----------0-2--|--10-10---10-10-|------------------------------------------
D|-------0-2------|--10-10---10-10-|------------------------------------------
A|--0--3----------|---8--8-----8--8--|------------------------------------------
E|-----------------|--------------------|------------------------------------------

I w tym momencie melodia i bas grają jednocześnie - nie da rady, trzeba wybierać, chyba że jest się Sungha Jungiem. Proponuję jednak bas, tak jak na filmie, ponieważ jest on dosyć zróżnicowany, melodia natomiast wygląda dokładnie tak jak wcześniej.

Melodia
E|--17---15-17----17--15-17----15--14-15-12---|--5------3-5---5--3-5----3--2-3-0--|
B|---------------17-------------17------------------|------------- 5---------5--------------|
G|----------------------------------------------------|---------------------------------------|
D|----------------------------------------------------|---------------------------------------|
A|----------------------------------------------------|---------------------------------------|
E|----------------------------------------------------|---------------------------------------|

Bas
E|-----------------------------------------------------|-----------------------------------------------|
B|-----------------------------------------------------|----------------------------------0-0-------0-|
G|-----------0-2--------------------------------0-2--|------------------------------0-2-------0-2---|
D|-------0-2-------------------------------0-2-------|--------0-2-2------0-2-2--2---------2-------|
A|--0--3-----------------------------0--3------------|--0--3--------0--3----------------------------|
E|-----------------------------------------------------|-----------------------------------------------|

Melodia
E|--17-------15-17----17--15-17----15--14-15-12-----|--------------------------------
B|------------------17-------------17---------------------|--------------------------------
G|---------------------------------------------------------|--------------------------------
D|---------------------------------------------------------|--------------------------------
A|---------------------------------------------------------|--------------------------------
E|---------------------------------------------------------|--------------------------------

Bas
E|----------------------------------------------------------|--------------------------------
B|--------------------------------------------0-0-------0--|--------------------------------
G|----------------------------------------0-2-------0-2---|--------------------------------
D|-------0-2-2-----------0-2-2-------2----------2-------|---------------------------------
A|--0--3------------0--3----------------------------------|--------------------------------
E|----------------------------------------------------------|--------------------------------

I tu się rozdzielają. Najgorsze za nami.

                 x2
E|-------------------------------------------|--17--15-17----17--15-17----15--14-15-12--|
B|----------------0--0----------------------|--------------17------------17------------------|
G|-------2--0-0--------0-0------2-0-0-2--|-------------------------------------------------|
D|-----2-----------------------2------------|-------------------------------------------------|
A|--0------------------------0--------------|-------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------|-------------------------------------------------|

E|--------------------------------|---------------------------------------------
B|--------------------------------|---------------------------------------------
G|--------------------------------|---------------------------------------------
D|--7--5-7---7-5-7---5-4-5-2--|---------------------------------------------
A|----------7--------7-----------|---------------------------------------------
E|--------------------------------|---------------------------------------------

Na deser zostawiłam coś jeszcze, ale o tym później. Powiem tylko, że Bartek się ucieszy.


http://img101.imageshack.us/img101/8444/banner5wwwmoominpunpl.gif

Offline

 

#2 2012-12-01 12:06:06

 Agnes

http://i60.tinypic.com/119cfg8.jpg

Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 77
Punktów :   

Re: Muminkowy kącik muzyczny

Wielkie dzięki! Jesteś wielka... nie mogłam znaleźć nigdzie tych chwytów A długo Ci zajęło ustalanie tych tabów? Też próbowałam coś sklecić ze słuchu ale mi nie wychodziło... Nawet do piosenki ze starej wersji chwyty znalazłam http://www.youtube.com/watch?v=67mvgPG9K1Q a do tej wspólczesnej nigdzie nie ma....

Offline

 

#3 2012-12-01 14:38:25

 Tina

http://i62.tinypic.com/242y2br.jpg

25322315
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 606
Punktów :   28 

Re: Muminkowy kącik muzyczny

Nie ma za co, chwyty łatwo znaleźć na zagranicznych stronach. W Polsce nie ma, bo mało kogo to interesuje. A, i jeszcze jedno: piosenkę tytułową można zagrać pół tonu wyżej (kapo na pierwszym progu), ale to już jak kto woli.

Z tabami to zależy... Bas do Buki był akurat łatwy, więc zajęło to około 1-3 godziny, ta muzyczka 36. też gdzieś tyle - miałam o tyle ułatwione zadanie, że widziałam łapane progi na filmie i czasem nawet od razu wpadałam na kolejne dźwięki, trudniej już było ze zsynchronizowaniem basu z melodią. Ostatnią, której na razie nie wstawię, kleciłam pół dnia, bo zaczynałam od zera. Ale im więcej dźwięków wyłapałam, tym łatwiej szło. Najlepiej puścić sobie pojedynczy dźwięk kilka razy, znaleźć go na gryfie, a potem porównać z kolejnym, czy jest wyższy czy niższy. W sumie to fajna zabawa, ale jak tak długo nad tym siedziałam to wszystko zaczęło mi się mylić. Więc to po prostu kwestia wprawy słuchu.

Agnes napisał:

Nawet do piosenki ze starej wersji chwyty znalazłam http://www.youtube.com/watch?v=67mvgPG9K1Q a do tej wspólczesnej nigdzie nie ma....

A ja właśnie do tej nie mogłam nigdzie znaleźć! Przetrząsnęłam chyba cały Internet i jedynie na podstawie czyjegoś filmu początek ustaliłam (e i D bodajże). Podzielisz się?


http://img101.imageshack.us/img101/8444/banner5wwwmoominpunpl.gif

Offline

 

#4 2012-12-27 13:56:07

 Agnes

http://i60.tinypic.com/119cfg8.jpg

Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 77
Punktów :   

Re: Muminkowy kącik muzyczny

eDC
eDC
eGe
GaCF

eDC
eGeG
aCFB7e
DCe
i uderza się przy tym bodajże naprzemian w struny A i B ale jak ktoś woli to dobrze (jeżeli nie lepiej) jest też zwyczajnie uderzać palcami struny
Właściwie ja to znalazłam na jakimś japońskim filmiku chyba do nauki gry na gitarze gdzie po prostu grało i pisało jakie sa przy tym chwyty.

Ostatnio edytowany przez Agnes (2013-01-24 19:03:35)

Offline

 

Copyright ˆ 2010-2012 Dolina Muminków. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kakashi.pun.pl www.startmirocin.pun.pl www.goracepiatki.pun.pl www.pokoleniemichaela.pun.pl www.krecanasrury.pun.pl